Дай ім’я своїй втраті!

Дай ім’я своїй втраті!

Чи це людина? Чи шлюб? Чи це була здібність до чогось? Можливо це було вміння на яке ви більше не здатні через поранення?

Зустріч групи підтримки ветеранів та їх сімей MilitaryGroup в суботу! о 15:00 в Центр адаптації-реабілітації учасників бойових дій!

Минулої суботи психолог Nataliia Tsezar торкнулася теми «моральна травма». Під час активного обговорення ветерани ділилися розумінням що таке, коли, які обставини, які наслідки, коли людина отримує моральну травму.

Психолог Ирина Хлибык, розповіла нам про шляхи одужання після моральної травми. Модель відновлення після травмуючих подій “BASIC Ph”. Шість напрямів, способів, джерел повернути себе до ресурсного нормального стану:

* Belief (віра)

* Affect (почуття та емоції)

* Sosial (приналежність до суспільної групи)

* Imagination (мрії, творчість, уява)

* Cognition (логіка, мислення, знання, думки)

* Physiology (діяльність, сприйняття світу через органи відчуття). Дуже корисна методика, яка дає алгоритм відновлення та одужання!

Тема капелана з програми REBOOT: « Коли ви любите і втрачаєте», розглянули історію з Біблії в Івана 11:1-44. Друг Ісуса, Лазар захворів і через певний час помер. Ісус дізнавшись про хворобу, лишався ще два дні на місці де був. Марта зустрічає Ісуса зі словами « Господи, якби Ти був тут, не помер би мій брат».

З подібними словами зустрічає Ісуса і Марія. Чи був Він надто зайнятий створенням інших чудес, тому й не міг прийти? Ми бачили, що Ти робиш чудеса для людей, котрі майже не мають віри, але заради своїх найближчих друзів Ти навіть не зміг прийти! Чому Ти не прийшов допомогти нам? Де Ти був, якби Ти був поряд, цього не сталося би!

Через горе втрати та емоційний стан у людей виникають приблизно такі питання. Жорстокий світ та війна, залишають нас без дорогої людини. Це не просто людина, а найближчі люди, брат чи сестра, чоловік або дружина, батько чи матір, дитина або друг. Залишаються тільки розбиті серця та зруйновані життя.

В цій історії ми помічаємо риси Бога, які ми бачимо через риси Ісуса. А Ісус горив: 33. А Ісус, як побачив, що плаче вона, і плачуть юдеї, що з нею прийшли, то в дусі розжалобився та зворушився Сам. 35. І заплакали сльози Ісусові… Він не просто пасивно проливав сльози, Ісус запекло протестував проти несправедливості смерті.

Варто уявити, як це було в історії з Біблії . Під час переживання втрати, Ісус там стоїть поруч з вами і проливає сльози. Він не просто дивиться холоднокровно, а плаче з вами. Живіть зараз, заради тих хто віддав своє життя за вас. Коли ви збираєтеся та рухаєтеся по життю після втрати, то найкраще це вшанування і ваша втрата набуває сенсу!

Живіть зараз, заради тих, хто віддав своє життя за вас!

Leave a Reply