Батальйон створено на виконання Розпорядження КМУ від 2 липня 2014 р. № 677-р:
…про службу військового духовенства (капеланську службу) у Збройних Силах, Національній гвардії та Державній прикордонній службі, визначивши, що священнослужителі, які запропоновані релігійними організаціями та успішно пройшли відбір, працевлаштовуються з укладенням відповідних трудових договорів у підрозділи Збройних Сил, Національної гвардії та Державної прикордонної служби, належать до персоналу Збройних Сил, Національної гвардії та Державної прикордонної служби і є військовими священиками (капеланами)…
Для служіння людям, які знаходяться у скрутних обставинах капелану необхідно отримати свідоцтво, визнане національною сертифікаційною радою капеланів. Також бажано мати степінь бакалавра з богослов’я чи психології. Деякі навчальні заклади готують вузькопрофільних спеціалістів – професійних капеланів, що є оптимальним варіантом.
Однак, ступені бакалавра з богослов’я або суміжної дисципліни буде достатньо для звершення цього служіння.
Не останню роль при обранні кандидатури капелана грає досвід волонтерської праці. Початкова медична освіта також розширює можливості для вашого майбутнього служіння.
Основною вимогою для кожного капелана є обов’язкове схвалення його кандидатури у лавах релігійної організації до якої він належить. Керівництво вашої конгрегації повинно визнати вас гідним звершувати це служіння. Духовний сан і пасторський досвід стануть цьому підтвердженням.
Військовим капеланам категорично забороняється:
- вживання будь-яких алкогольних напоїв, включаючи легкі алкогольні напої (пиво, джин-тонік, ром-колу і т.д.),
- вживання будь-яких психотропних і наркотичних речовин,
- паління,
- використання ненормативної лексики,
- мати неохайний вигляд,
- порушувати вимоги до форми одягу, що встановлені у організації,
- порушувати розклад і дисципліну, порушувати накази і розпорядженні командування батальйоном,
- самовільно залишати місце дислокації під час перебування у АТО та інших місцях несення служби.